Igazi közösségben Tenkén

2012. november 06., címkék: imaéjjel 2012, beszámoló, ifi

Az idei évben a Királyhágómelléki Egyházkerületben a Bihari Egyházmegyében tartottuk a kárpát-medencei imaéjjelt. S nem is csak imaéjjelt, hiszen egy egész hétvégét szerveztünk a fiataloknak, ahol Isten megszólításáról és az arra kapott válaszról értekeztek az előadók és a résztvevők. Ennek a rendezvénynek volt a része péntek este az imaéjjel.

Imaéjjel Kárpátalján - videó

2012. október 30., címkék: beszámoló, kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz), imaéjjel 2012, ifi

Szoktunk imádkozni. Hitéletünk gyakorlásához hozzátartozik, hogy imádkozunk. De az a tény, hogy imádkozunk, még nem jelenti azt, hogy tudunk is imádkozni, értjük a lényegét, tisztában vagyunk az imádság fontosságával. Beszámoló az imaéjjel kárpátaljai alkalmairól.

Lendületet ad

2012. október 26., címkék: mekdsz, imaéjjel 2012, ifi

„Nekem nagy élmény volt, hogy virrasztottunk" – mondja Eszter, miközben a villamosra várunk. „Az elején kényelmetlenül éreztem magam, de aztán – folytatja – az éjszaka közepén átfordult bennem valami, s onnantól kezdve tudtam, hogy jó helyen vagyok." Szombat, hajnali öt óra van, még sötétbe burkolózik Budapest. A Móriczon az orrunk előtt megy el a 19-es villamos, mi meg ott maradunk a megállóban, imaéjjeles élményeinkkel együtt.

Reformáld meg az imádat!

2012. október 26., címkék: imaéjjel 2012, reformátusok lapja, vélemény, ifi

„A mennybe' fenn a trónusnál, a Krisztus értem közbenjár...", „... nincs más isten, nincsen más!" Próbálok elmélyülni a dicsőítésben, de zavar, hogy túl hangos a zene. Hogy fogok így egész éjjel imában virrasztani? Aztán az előttem ülő fiatal párra téved a szemem, s most már nem is figyelek a dalszövegekre. A nő, aki láthatóan gyermeket vár, feláll és átszellemülten énekel. Dicsőíti Istent, s hiszem, hogy vele a baba is imádkozik, hisz ők ketten most még egy test. A Zsoltáros szavai jutnak eszembe róluk: „Már anyám ölében is rád voltam utalva, anyám méhében is te voltál Istenem." (Zsolt 22,11) Azután arra gondolok, hogy az imádságot nem lehet elég korán elkezdeni. De mit jelent imádkozni?

Imaéjjel 2012 - programterv

2012. október 04., címkék: imaéjjel 2012, segédanyag

A 2012-es imaéjjel javasolt programja, segédanyagai. Töltsd le, használd fel!

Imaéjjel 2012 - jelentkezés

2012. szeptember 29., címkék: imaéjjel 2012, segédanyag

Október 12-én éjjel ismét imára gyűlnek össze a magyar fiatalok szerte a Kárpát-medencében. Javasolt program, jelentkezés!